Ciemne kolory często mogą wydawać się smutne, zbyt poważne czy przytłaczające by używać ich w celu zdobienia paznokci, szczególnie wiosną czy latem. Tymczasem ciemne lakiery do paznokci – głęboki granat, bordo, czekoladowy brąz czy w końcu ciemna, butelkowa zieleń to kolory uniwersalne i z pewnością nie sezonowe, dlatego warto używać ich do manicure przez cały rok. Jak zatem je nosić? Z czym łączyć butelkową zieleń na paznokciach? Podpowiadamy poniżej.

Klasyczna elegancja

Lakiery w odcieniach butelkowej zieleni mają ponadczasową elegancję, zarówno w wersji z połyskiem, jak i w wykończeniu matowym. Pięknie prezentują się na paznokciach gwarantując im nietuzinkowy wygląd. Nadają się zarówno do stylizacji codziennych, jak i wieczorowych, szczególnie gdy dodamy do nich nutę złota czy srebra, w postaci drobnego wzoru czy błyszczącego kamyczka. Butelkowa zieleń z powodzeniem może zastąpić klasyczną czerwień na paznokciach czy drapieżną czerń, dając efekt głębi i pokazując, że elegancja nie musi być nudna. Ciemnozielony lakier do paznokci z pewnością doskonale będą się prezentowały solo, jak również z dodatkami – zarówno delikatniejszymi, na jednym paznokciu, jak i całościowo, na wszystkich. Nam szczególnie przypadł do gustu odcień 207 Dark Emerald z linii Gel Polish od Victoria Vynn.

Odrobina glamour

Zielony lakier do paznokci w ciemnym, butelkowym odcieniu stanowi doskonały duet zarówno z brokatem, jak i z kolorowymi pyłkami, nadając stylizacji efekt glamour. Sposoby kolorystycznego łączenia zielonej bazy z tymi dodatkami zależą tylko i wyłącznie od naszej wyobraźni i kreatywności. Gdy pragniemy wyrazistego, ale bardziej spokojnego manicure, zastosujmy brokat lub pyłki w odcieniu zbliżonym do ciemnej bazy. A jeśli nie boimy się nieco zaszaleć, użyjmy dodatków w kontrastowych odcieniach. Efekt glamour uzyskamy także dodając do zielonej bazy elementy złota lub srebra, np. dopasowując kolor do planowanej biżuterii. Takie zestawienie z pewnością będzie się rzucać w oczy i podkreślać elegancję i luksusowy charakter stroju.

Efektowne połączenia z ciemną zielenią

Ciemna zieleń w odcieniu butelkowym ma w sobie pewną tajemniczość i powagę. Nie trzeba jednak stosować jej na paznokciach w wersji mono. Warto dodać nieco innych barw, np. w postaci zdobień w kontrastowych kolorach. W zależności od użytych do tego odcieni uzyskamy efekt bardziej codzienny, na luzie lub też elegancki, wieczorowy. Można też wykorzystać różne techniki zdobień, które fantastycznie sprawdzają się przy ciemnych lakierach do paznokci, a jednym z najciekawszych efektów jest tzw. kocie oko, wykonywane z użyciem specjalnego magnesu.