Jedną z metod przedłużania paznokci, ale również ich odbudowy czy nadawania im pożądanego kształtu, jest manicure żelowy. Wykonać go możemy nie tylko u specjalistki, ale posiadając nieco wprawy i odpowiednie kosmetyki – także samodzielnie w domu. Zatem co jest potrzebne do robienia paznokci żelowych?

Jednym z kluczowych produktów jest tu żel budujący do paznokci, który umożliwi uzyskanie doskonałego efektu nawet wtedy, gdy nasze płytki paznokci są łamliwe i osłabione. Dlaczego jest tak ważny? Budujący żel do paznokci tworzy konstrukcję, podstawę manicure i podkład do dalszych prac, np. stylizacji kolorystycznej i zdobienia. Żeby jednak nie było zbyt łatwo, na rynku dostępne są żele do paznokci budujące w kilku formach, różniące się kolorem, konsystencją czy właściwościami. Aby nieco przybliżyć temat i ułatwić odpowiedź na pytanie: jak wybrać żel budujący optymalny dla każdej z nas, prezentujemy krótki przegląd ich typów.

Żele do budowania paznokci – jaki wybrać kolor?

W pierwszej kolejności rada dotycząca … koloru żelu. Najlepiej zastosować żel zupełnie bezbarwny lub też o delikatnym, pastelowym, różowym odcieniu. Taka neutralna i naturalna kolorystyka pozwoli wykreować nie tylko mocne i gładkie, ale przede wszystkim wyglądające bardzo naturalnie paznokcie żelowe. Nie będzie też później problemu z malowaniem ich lakierami transparentnymi, jasnymi odcieniami czy chociażby z wykonaniem na nich neutralnego manicure w wersji french.

Żele budujące dla początkujących i dla ekspertów

Kwestia druga to konsystencja produktu. Tutaj do wyboru mamy m.in. gęsty żel budujący do paznokci, dzięki któremu łatwo można nadbudować paznokieć i zrobić jego przedłużenie, zarówno w oparciu o szablon, jak i na tipsie. Dobrej jakości żel budujący do przedłużania paznokci zapewni trwały efekt na wiele tygodni, ale także doskonale będzie udawał prawdziwe, naturalne paznokcie.

Osobom z niewielkim doświadczeniem w wykonywaniu paznokci żelowych proponujemy produkty o mniejszej gęstości, które można łatwiej rozprowadzić, ale także produkty jednofazowe oraz o umiarkowanym tempie samopoziomowania. Dla osób bardziej doświadczonych w żelowej stylizacji paznokci ciekawą propozycją są także żele budujące trójfazowe, które wymagają użycia dodatkowych produktów z danej serii, a mianowicie bazy oraz żelowego topu. Hitem może także okazać się budujący trójfazowy żel do paznokci o konsystencji musu, który pod wpływem ciepła, w czasie nakładania na paznokieć nieco się rozrzedza, a to umożliwia jego sprawne i równomierne nałożenie, z możliwością łatwego formowania.