Gruczoły łojowe posiadamy niemal na całym naszym ciele. Są jednak dwa punkty, w których trudno ich szukać. To twarda część skóry dłoni oraz stóp. Ich brak sprawia, że miejsca te mają znacznie zwiększoną tendencję do przesuszania się, a także rogowacenia, nadmiernego twardnienia i powstawania różnego typu odcisków oraz pęknięć. Nie powinno się dopuszczać do tego, by stany te zbytnio się rozwinęły – a to dlatego, że są trudne w leczeniu.

Zamiast tego można regularnie stosować nawilżający peeling do stóp Foot Scraper. Dzięki jego używaniu ta część naszego ciała będzie nie tylko pięknie wyglądać, ale stanie się też o wiele bardziej zrelaksowana, wypoczęta.

Peeling mechaniczny do stóp – efekty, składniki czynne

Z grubsza rzecz biorąc omawiane kosmetyki złuszczające dzielą się na dwa rodzaje: mechaniczny oraz enzymatyczny peeling do stóp. Pierwszy z nich ściera skórę poprzez tarcie drobinek znajdujących się w jego bazie. Drugi z kolei – działa dzięki reakcjom chemicznym enzymów, które mają umiejętność niszczenia białek znajdujących się w martwym naskórku. Zwyczajnie rozpuszcza więc zrogowaciałą warstwę skóry. Tak mocne działanie sprawia jednak, że preparatu nie można stosować częściej niż raz w tygodniu.

Ziarnisty peeling na pięty, zwłaszcza jeśli jest wzbogacony w substancje odżywiające, nawilżające i natłuszczające, możesz używać o wiele częściej, dwa-trzy razy na tydzień. Część produktów będzie zawierała jeden rodzaj grudek (na przykład cukier), ale zaawansowane preparaty takie jak Foot Scraper od Pharm Foot mają ich więcej. Oczywiście, omawiany specyfik jest to oczyszczający peeling cukrowy do stóp, ale oprócz tego słodkiego składnika znajdziemy w nim grudki soli oraz drobinki pochodzące z łupinek orzechów oraz pestek migdałowca oraz moreli.

By produkt miał działanie nie tylko ścierne, ale i odżywcze, dołożono do niego tak lubianą przez klientów oliwę z oliwek oraz aż cztery rodzaje innych olejów: olej makadamia, olej sezamowy, olej kukurydziany oraz olej z pestek słonecznika, a także masło shea z masłosza parka.