Skóra po 40 roku życia uznawana jest już za dojrzałą. Jej pielęgnacja nie powinna więc opierać się tylko na profilaktyce. W tym czasie warto więc podjąć zdecydowane działanie, ukierunkowane na działania przeciwstarzeniowe. Warto więc przykładać jeszcze większą uwagę do codziennej pielęgnacji w domu oraz korzystać z tego, co oferują medycyna estetyczna.

Dbanie o skórę dojrzałą

Kondycja skóry po 45 roku życia w dużej mierze zależy od tego, jak dbaliśmy o nią do tej pory – szczególne znaczenie ma, czy była otoczona odpowiednią ochroną słoneczną, ponieważ to promienie UV najbardziej przyczyniają się do starzenia się skóry. Pierwsze zmarszczki i wiotczenie się skóry najbardziej widoczne są więc na powierzchniach, najczęściej wystawianych na słońce – czyli twarzy, dekolcie, szyi oraz dłoniach. Sprawia to, że skóra staje się coraz bardziej przesuszona. Inne czynniki również mają wpływ na przesuszanie się skóry. Spadek hormonów – szczególnie estrogenów w okresie menopauzalnym, powoduje zmniejszenie się ilości włókien kolagenowych w skórze. Ubywa też substancji budulcowych, takich jak kwas hialuronowy i ceramidy. Aby więc zachować atrakcyjną i elastyczną cerę niezbędne jest dostarczanie ich zewnątrz – na przykład za pomocą kremów, maseczek, suplementów diety oraz zabiegów kosmetycznych. Nawilżanie skóry dojrzałej to podstawa.

Na jakie zabiegi medycyny estetycznej warto się zdecydować?

Zabiegi z zakresu medycyny estetycznej są niezwykle ważne po 45 roku życia. Często w tym wieku pielęgnacja domowa nie jest już wystarczającą stymulacją, która motywowałaby skórę do regeneracji. Natomiast zabiegi kosmetyczne to doskonały impuls do jej odnowy. Na co warto się zdecydować?

Doskonałą i niezwykle uniwersalną substancja jest kwas hialuronowy. Ma on bardzo szerokie zastosowanie w kosmetologii. Za jego pomocą uzupełnia się bruzdy oraz wygładza zmarszczki – szczególnie te wokół oczu i ust. Zabiegi z jego wykorzystaniem pomagają w modelowaniu twarzy. Substancję tę można podawać w formie depozytów wypełniając przestrzenie w skórze oraz jako nici hialuronowe, które skutecznie liftingują skórę.

W przypadku skóry dojrzałej warto postawić na terapie z wykorzystaniem lasera. Jego wiązki intensywnie stymulują syntezę nowego kolagenu, co doprowadza do szybkiej regeneracji skóry.