Fryzjerstwo męskie cieszy się nie mniejszą popularnością, niż to kobiece. Profesjonalny Barber zajmuje się jednak nie tylko włosami na skórze głowy – jego zadaniem jest pielęgnacja oraz strzyżenie wąsów i brody. Jeżeli czeka cię pierwsza wizyta w profesjonalnym męskim salonie sprawdź, jak się do niej przygotować.

Fryzjer czy Barber?

Być może nasuwa nam się pytanie, gdzie lepiej się udać – do fryzjera, czy do Barbera? A może to jednak to samo? Otóż okazuje się, że nie. W Barber Shop pracują doświadczeni i wykwalifikowani specjaliści od męskich stylizacji. Znają oni najnowsze techniki odnośnie pielęgnacji męskiego zarostu, które nie zawsze stosuje okoliczny fryzjer. Piotrków Trybunalski jest miastem, gdzie znajduje się polecany Barber Warsztat, przykład nowoczesnego barber shopu. W ofercie takiego salonu znajduje się tradycyjne golenie, modelowanie i strzyżenie brody, ale także można skorzystać z zabiegów pielęgnacyjnych na twarz i włosy. Doświadczony specjalisty udzieli praktycznych wskazówek, jak postępować z brodą na co dzień, aby była ładnie wypielęgnowana i zadbana.

Pierwsza wizyta u Barbera

Jesteś szczęśliwym posiadaczem brody i nie chcesz oddać jej w ręce kogoś obcego? Być może więc, obawiasz się wizyt w Barber Shop? Jeżeli jednak trafisz w ręce specjalisty, nie musisz się niczego obawiać. Przed udaniem się do konkretnego salonu, warto jednak zrobić na jego temat staranny wywiad. Jest i dobra wiadomość – w naszym kraju bujna broda staje się coraz modniejsza, w związku z czym pojawia się coraz więcej profesjonalnych miejsc, gdzie można zadbać o jej pielęgnację.

Po czym poznać dobrego Barbera?

Po czym poznać prawdziwego miłośnika brody? Oczywiście, po jego wyglądzie. Jeżeli w salonie pracuje mężczyzna z niedbale przystrzyżonym zarostem lub zaniedbaną brodą, może jednak warto zrezygnować z wizyty w takim miejscu. Dobrego barbera poznaje się z daleka. Prawdziwy specjalisty, zanim zajmie się modelowaniem twojej brody, będzie chciał przeprowadzić krótki wywiad – między innymi odnośnie twoich oczekiwań. Jak natomiast przygotować się do samej wizyty? Warto hodować naturalny zarost co najmniej 3 miesiące.