Gdy potrzebna jest profesjonalna pomoc pielęgniarska, można skorzystać z niej w ramach NFZ, gdy osoba, która jej wymaga, posiada ubezpieczenie. Niestety, w tym przypadku nie możemy jednak liczyć na pomoc świadczoną przez 24 godziny na dobę. Wówczas najlepszym wyborem będzie prywatna opieka pielęgniarska!

Czasami pomoc opiekunki to za mało. Wtedy, gdy konieczna jest stała pomoc oferowana przez pielęgniarkę, wówczas najlepszym wyborem będzie prywatna opieka pielęgniarska. Z takiej usługi możemy skorzystać także 24 godziny na dobę i 7 dni w tygodniu.

Kiedy taka właśnie pomoc będzie potrzebna najczęściej? Na jakie usługi można wówczas liczyć? Zapraszamy do sprawdzenia!

Kiedy potrzebna jest pomoc pielęgniarska 24 godziny na dobę?

Opieka pielęgniarska świadczona przez 24 godziny na dobę wskazana jest przede wszystkim wtedy, gdy osoba, która jej wymaga, nie potrafi samodzielnie zadbać o siebie, a przy tym nie może stale liczyć na wsparcie najbliższych.

Gdy dana osoba wymaga pomocy wykraczającej poza obowiązki opiekuna, czyli obejmuje także określone procedury medyczne, wówczas pielęgniarka Kraków jest najlepszym rozwiązaniem.

Pomoc pielęgniarska oferowana jest między innymi dla:

  • osób starszych, w tym także z chorobami Alzheimera, Parkinsona
  • osób po poważnych wypadkach w okresie rekonwalescencji
  • osób niepełnosprawnych
  • osób przewlekle chorych

Usługi oferowane w ramach prywatnej opieki pielęgniarskiej

Osoby decydujące się na zatrudnienie prywatnej pielęgniarki mogą liczyć na szeroką gamę usług pielęgniarskich, do których zaliczają się między innymi podawanie leków, różnego rodzaju iniekcje, zakładanie wenflonów, wykonywanie opatrunków, przygotowywanie lewatyw, zakładanie cewników, udzielanie pierwszej pomocy w razie konieczności.

Usługi te wykonywane są przez specjalistę w tej właśnie dziedzinie, czyli przez pielęgniarkę. Warto wskazać, że nie powinny prowadzić ich osoby pracujące jako opiekunki, które nie posiadają odpowiedniego przygotowania pielęgniarskiego.

Zatem wtedy, gdy usługi tego rodzaju są potrzebne, najlepsza będzie prywatna opieka pielęgniarska dostępna także 24 godziny na dobę!