Gdy wygląd okolic intymnych nie odpowiada w pełni ich właścicielce, warto pomyśleć o skorzystaniu z zabiegu labioplastyki, czyli plastyki warg sromowych.

Zabiegi plastyczne dotyczą nie tylko twarzy, ale również ciała, w tym również jego okolic intymnych. Coraz większym zainteresowaniem cieszy się labioplastyka, czyli plastyka warg sromowych, która pozwala na nadanie im pożądanego wyglądu.

Plastyka okolic intymnych –problematyczne wargi sromowe

Każda kobieta posiada nieco inne wargi sromowe. Nie ma żadnego wzorca ich urody – mogą różnić się pomiędzy sobą wielkością, kształtem czy objętością. Zdarza się jednak, że kobieta nie jest zadowolona ze swojego intymnego wyglądu, co może wpływać także na jej samopoczucie.

Głównym problemem jest w tym przypadku przerost warg sromowych mniejszych, ale także ich asymetrie oraz deformacje. Mogą być nie tylko problemem estetycznym, ale także przyczyną bolesnych otarć, trudności w higienie, zwiększonej częstotliwości infekcji intymnych. Mogą też utrudniać uprawianie sportów.

Wskazania do wykonania zabiegu labioplastyki:

  • uwarunkowania genetyczne odpowiadające za wygląd okolic intymnych
  • przewlekłe infekcje intymne prowadzące do zmiany wyglądu warg sromowych
  • poród siłami natury, gdy doszło do nacięcia krocza lub samoistnych uszkodzeń i zniekształceń warg sromowych
  • przebyte terapie hormonalne w okresie dzieciństwa
  • urazy mechaniczne
  • piercing intymny

Zabieg labioplastyki ma na celu zmianę warg sromowych tak, aby ich właścicielka była z nich zadowolona. Polega on na odpowiednim wycięciu fragmentów warg sromowych lub na wykorzystaniu urządzeń laserowych. Zabieg prowadzony jest w znieczuleniu, dlatego nie wywołuje dolegliwości bólowych.

Gdzie można przeprowadzić plastykę warg sromowych?

Aktualnie labioplastyka jest prowadzona przez coraz więcej gabinetów i klinik na terenie całego kraju. Aby zabieg był w pełni udany, warto skorzystać z usług renomowanego specjalisty w tej właśnie dziedzinie.

Adresy gabinetów i klinik specjalizujących się w plastyce warg sromowych można znaleźć przez internet.