Pierwsze zajęcia w szkole tańca mogą być stresujące, ale zdenerwowanie najczęściej ustępuje już po pierwszych minutach kursu. Wiele osób, które zamierzają wziąć udział w zajęciach po raz pierwszy, zastanawia się wtedy – jak się ubrać? Podpowiadamy, co warto założyć na kurs tańca!

Chociaż nie ma żadnych sztywnych reguł co do tego, jakie ubrania założyć na kurs tańca, to jednak warto pamiętać, że ćwiczenie w niektórych ubraniach może być po prostu niewygodne. W sklepach można znaleźć wiele różnych ubrań przeznaczonych również specjalnie na zajęcia taneczne. Nie musimy jednak wydawać fortuny, aby rozpocząć kurs tańca!

Czym zatem powinien charakteryzować się odpowiedni strój na zajęcia taneczne? Oto najważniejsze kwestie, na które powinniśmy zwrócić uwagę!

Niekrępujący ruchów

Dobry strój zarówno do tańca towarzyskiego, użytkowego, jak również nowoczesnego dla osoby, która dopiero rozpoczyna zajęcia, to strój niekrępujący ruchów, który nie będzie ograniczał ruchomości kończyn oraz tułowia.

Dla kobiet może być to zwykła koszulka wykonana z lekko elastycznego materiału oraz legginsy albo krótkie spodenki, dla mężczyzn z kolei t-shirt wraz z luźniejszymi jeansami, chociaż nie powinny być one wykonane ze zbyt sztywnego materiału.

Dobrym wyborem będzie również odzież sportowa, na przykład rybaczki oraz koszulka treningowa.

Oddychający i dobrze odprowadzający pot

Na zajęciach tanecznych także można się nieźle zmęczyć, dlatego dobrym wyborem będą te ubrania, które wykonane są z technicznych materiałów. Materiały tego rodzaju mają właściwości oddychające, czyli dobrze przepuszczają powietrze i wilgoć, w tym także pot. Dzięki temu ciało pozostaje przyjemnie suche przez cały trening.

Jakie obuwie wybrać na zajęcia taneczne?

Dużo problemów nastręcza także wybór odpowiedniego obuwia na zajęcia taneczne. Warto pamiętać o tym, że na kurs tańca powinniśmy posiadać buty na zmianę – to ważne nie tylko z punktu widzenia ochrony parkietu, ale również naszego komfortu.

Na kurs tańca można wybrać buty płaskie albo na obcasie, w tym także specjalne obuwie taneczne, ale nie jest ono niezbędne dla osób początkujących. Dobrym wyborem może być w tym przypadku zwykłe obuwie sportowe. Niektóre osoby lubią również trenować w samych skarpetkach.

Jeśli mamy problem z doborem odpowiedniego stroju na kurs tańca, zawsze możemy zapytać instruktora, który powinien rozwiać wszystkie nasze wątpliwości i doradzić, jakie ubrania oraz obuwie sprawdzą się wtedy najlepiej. Najważniejsze są jednak komfort oraz swoboda!