Nadmiernie przetłuszczająca się skóra z rozszerzonymi porami, która ma skłonność do powstawania zaskórników i wyprysków, to nie tylko domena nastolatków. Z takimi problemami boryka się również wiele dorosłych osób. Aby im zaradzić, warto odwiedzić dobry gabinet kosmetyczny. Na jakie wsparcie możemy wtedy liczyć?

Chociaż tłusta skóra na dłużej zachowuje swoją młodość, to jednak również sprawia mnóstwo trudności w pielęgnacji. W sklepach i aptekach do dyspozycji mamy wiele różnych kosmetyków, które obiecują bardzo dobre rezultaty – zmniejszenie wydzielania sebum, zwężenie porów, ograniczenie wyprysków i zaskórników. Niestety, nie zawsze spełniają swoje obietnice.

Właśnie dlatego warto pomyśleć o udaniu się do gabinetu kosmetycznego, w którym będzie można skorzystać ze specjalistycznych zabiegów skoncentrowanych na potrzebach skóry przetłuszczającej się. Co pomoże w przywróceniu jej zdrowego wyglądu?

Mikrodermabrazja

Mikrodermabrazja to zabieg, który ma na celu mechaniczne złuszczenie naskórka. Wykonuje się go z wykorzystaniem różnych substancji ściernych, na przykład korundu czy diamentu. Do cery tłustej rekomendowana jest mikrodermabrazja korundowa, która skutecznie oczyszcza cerę, usuwając obumarłe komórki i redukując łojotok.

Po zabiegu cera jest nie tylko czystsza, ale też bardziej elastyczna, spokojniejsza, pory są zwężone, sebum wydzielane w mniejszych ilościach.

Peelingi kwasowe

Dobrym wyborem do cery tłustej są także różne peelingi bazujące na kwasach, na przykład na kwasie salicylowym czy migdałowym. Działają inaczej niż złuszczanie mechaniczne, ponieważ powodują rozpuszczenie i złuszczenie warstwy naskórka.

Dzięki peelingom kwasowym jesteśmy w stanie uzyskać bardzo dobre efekty już po jednym zabiegu, ale zaleca się przeprowadzanie ich w serii.

Peeling kawitacyjny

Tłusta cera również zyska dzięki regularnym zabiegom peelingu kawitacyjnego. To peeling z wykorzystaniem ultradźwięków, który oczyszcza cerę z sebum, zrogowaciałego naskórka oraz innych zanieczyszczeń. Reguluje także produkcję łoju i wspiera naturalne procesy odnowy skóry. Jednocześnie jest także łagodny dla skóry.

Jeśli poszukiwany jest dobry gabinet kosmetyczny  na swojej mapie ma wiele godnych polecenia adresów. Z pełną ofertą gabinetów, w tym także z dokładnymi cenami zabiegów można zapoznać się już teraz przez internet.