Nie masz czasu, żeby samodzielnie gotować zdrowe posiłki? W takim przypadku skorzystaj z cateringu dietetycznego!

Wielu z nas catering kojarzy się z niezbyt zdrowym jedzeniem serwowanym podczas imprez. Jednak tak naprawdę pod tym pojęciem kryje się również wiele innych usług, w tym tak zwany catering dietetyczny Warszawa jest jednym z wielu miast na mapie Polski, gdzie możemy z niego skorzystać.

Na czym polega catering dietetyczny?

Catering dietetyczny, czyli inaczej dieta pudełkowa to usługa, która polega na regularnym dostarczaniu do klienta posiłków – najczęściej jeden raz dziennie. Są to posiłki specjalnie skomponowane, przygotowane z wysokiej jakości składników, które są w stanie zastąpić dietę na cały dzień.

Dzięki temu osoba korzystająca z cateringu dietetycznego nie musi samodzielnie gotować, ponieważ może zamówić dla siebie posiłki od śniadania aż do kolacji. To duży plus dla tych, którzy nie mają zbyt wiele czasu na zdrowe i dietetyczne gotowanie, a także dla tych, którzy po prostu doceniają wygodę. Oszczędzamy czas nie tylko w kuchni, ale również na chodzeniu do sklepów!

Dieta skrojona na miarę

Firmy cateringowe oferujące dietę pudełkową mają w swojej ofercie najczęściej kilka różnych typów diety. Możemy zdecydować się na dietę odchudzającą o określonej liczbie kalorii, możemy wybrać dietę zgodną z naszymi upodobaniami żywieniowymi, na przykład wegetariańską albo wegańską. Możemy również wybrać catering dietetyczny wtedy, gdy mamy określone alergie pokarmowe, na przykład możemy wybrać dietę bezglutenową albo bez laktozy.

Oprócz tego firmy cateringowe mają w ofercie wiele innych diet – dla sportowców, dla kobiet w ciąży oraz po porodzie, dla osób z określonymi chorobami, na przykład cukrzycą, chorobami tarczycy, chorobami serca. Dzięki tak szerokiej gamie diet każdy może wybrać dla siebie taką, która będzie dla niego najkorzystniejsza.

Ile musimy zapłacić za catering dietetyczny?

Ceny cateringu dietetycznego zależne są przede wszystkim od rodzaju wybranej diety. Im dieta będzie bardziej kaloryczna i im będzie miała więcej posiłków, tym więcej zapłacimy. Więcej kosztują też diety specjalne, na przykład bezglutenowa, dla sportowców. Warto też wskazać, że im dłuższy okres cateringu dietetycznego wykupimy, tym niższą cenę będziemy mogli otrzymać w przeliczeniu na jeden dzień.

Jeden dzień korzystania z cateringu dietetycznego to najczęściej cena od około 45 do 70 złotych. Warto zapoznać się z różnymi ofertami, aby wybrać taką, która będzie najbardziej korzystna.

Do wybrania swojej oferty zaprasza firma cateringowa fitandeat.pl z Warszawy. Sprawdź jej propozycje na stronie już teraz i zamów on-line!