Odchudzanie się może być trudne, jeżeli nie wiemy, jak skomponować pełnowartościową dietę. Wprawdzie w sieci możemy znaleźć wiele różnych porad, jak przygotowywać potrawy dietetyczne, to jednak nic nie zastąpi wizyty u dietetyka, czyli specjalisty od odżywiania się. Razem z nim będziemy mogli łatwiej osiągnąć swój cel!

Organizm człowieka do prawidłowego działania potrzebuje odpowiednich składników odżywczych, witamin oraz minerałów. Dostarczamy je przez dietę. Gdy jednak nie jest ona zbilansowana, jest monotonna i nie zawiera wartościowych produktów, wtedy możemy narazić nasze zdrowie na szwank. Co więcej, gdy będziemy dostarczali organizmowi zbyt dużo kalorii, wtedy zaczną one odkładać się w postaci tkanki tłuszczowej.

W czym pomoże ci dietetyk?

Jeśli zależy ci na wymarzonej sylwetce, zdrowiu oraz dobrym samopoczuciu, w takim przypadku warto pomyśleć o dobrej diecie. Niestety, nierzadko jej wprowadzenie w życie jest bardzo trudne. Musimy wtedy zawalczyć z przyzwyczajeniami żywieniowymi, które stosowaliśmy od lat, musimy przestawić się na inne smaki, mniejszą ilość jedzenia. To trudne, gdy nie mamy wsparcia. Właśnie dlatego warto pomyśleć o wizycie u dietetyka, który pomoże nam w opracowaniu odpowiedniego planu żywieniowego dopasowanego do naszych potrzeb i możliwości.

Dietetycy zapewniają swoim klientom kompleksową obsługę, która obejmuje profesjonalne konsultacje oraz kontrole. Na pierwszej wizycie u dietetyka zostaniemy zapytani o szereg spraw związanych z naszą wagą, zdrowiem oraz przyzwyczajeniami. Dietetyk wykona pomiary wagi i poziomu tkanki tłuszczowej, a także zaleci odpowiednie badania krwi, które pomogą w dopasowaniu właściwej diety pod każdym względem. Potem będzie mógł przyszykować indywidualny plan dietetyczny odpowiadający stanowi zdrowia, oczekiwaniom i gustowi klienta. Dostajemy go najczęściej razem z przepisami, dlatego możemy wtedy łatwo przygotowywać potrawy.

Wizyta u dietetyka – nie tylko dla chcących się odchudzać

Warto przy tym wskazać, że wizyta w gabinecie dietetyka będzie doskonałym wyborem nie tylko wtedy, gdy zamierzamy zacząć się odchudzać. Również o odwiedzeniu dietetyka powinniśmy pomyśleć wtedy, gdy potrzebujemy pomocy w żywieniu w chorobie – wtedy pomoże nam dietetyk medyczny, dietetycy pomagają też w komponowaniu diet sportowcom, kobietom w ciąży, dzieciom, zajmują się przygotowywaniem planów dla osób chcących zdrowo się odżywiać.

Zatem wtedy, gdy potrzebujesz pomocy w przygotowaniu zdrowej, zbilansowanej diety, pomyśl o odwiedzeniu dietetyka – razem z nim możesz łatwiej dążyć do wyznaczonego celu!