Ćwiczyć możemy samodzielnie. W internecie znajdziemy obecnie ogrom różnych materiałów na temat każdego rodzaju treningu. Jednak czy takie rozwiązanie sprawdza się zawsze? Wtedy, gdy zależy nam na kompleksowej i profesjonalnej pomocy, warto pomyśleć o skorzystaniu z pomocy trenera personalnego.

Nie przepadasz za ćwiczeniami, ale chcesz zrzucić nadmierne kilogramy i wymodelować swoje ciało? A może chcesz ćwiczyć siłowo i rozbudować konkretne partie mięśniowe? W tych, a także wielu innych sytuacjach trening personalny jest interesującą propozycją. Chociaż zapłacimy za niego więcej niż za ćwiczenia w grupach, to jednak pomoże nam on w łatwiejszym osiągnięciu naszego celu.

Kim jest trener personalny?

To osoba, która posiada wiedzę oraz doświadczenie na temat treningów różnych typów. Prowadzi tak zwane treningi personalne, które dobierane są indywidualnie do trenującego, aby pomóc mu w łatwiejszym uzyskaniu oczekiwanych wyników.

Z usług trenerów personalnych możemy obecnie skorzystać w wielu różnych siłowniach, klubach fitness oraz innych klubach sportowych. Co więcej, usługi tego rodzaju mogą być świadczone u nas w domu, z dojazdem, gdy chcemy ćwiczyć u siebie.

Dlaczego treningi personalne są lepsze od tych w grupie?

Przede wszystkim najważniejszą zaletą takich treningów jest ich większa efektywność. Trener personalny jest wtedy w stanie zaprojektować odpowiedni program treningowy z myślą o swoim kliencie – jego możliwościach, ograniczeniach, umiejętnościach, chorobach, preferencjach oraz celach. Możemy więc ćwiczyć skutecznie i komfortowo, tak jak lubimy, a przy tym szybciej i łatwiej osiągnąć zamieszony rezultat.

Treningi grupowe są uniwersalne i wielu z nas może uzyskać dzięki nim oczekiwane efekty, ale nie są one dopasowane indywidualnie. Wobec tego mogą być dla nas za trudne, zbyt męczące, mało efektywne.

Kto powinien zdecydować się na trenera personalnego?

Trener personalny przede wszystkim polecany jest tym osobom, którym zależy na łatwiejszym osiągnięciu swoich celów. Jest bardzo dobrym wyborem dla początkujących, którzy jeszcze nie wiedzą, jak wykonywać poszczególne ćwiczenia prawidłowo i dopiero poznają zasady prawidłowego treningu. Ponadto treningi personalne będą dobrym wyborem dla tych, którzy mają trudności z motywacją i szybko przestają ćwiczyć – wtedy trener personalny będzie mógł pomóc w drodze do upragnionego celu.

Oczywiście, treningi personalne to dobry wybór dla każdego, komu zależy na efektywnym, bezpiecznym ćwiczeniu niezależnie od swojego poziomu zaawansowani. Warto spróbować!