Uprawiasz sporty amatorsko? W takim przypadku warto pomyśleć o dodatkowej ochronie medycznej. To bardzo łatwe wtedy, gdy zdecydujemy się na skorzystanie ze specjalnych pakietów medycznych oferowanych przez prywatne kliniki oraz towarzystwa ubezpieczeniowe.

Dzięki sportom możemy żyć zdrowiej – dzisiaj bieganie, fitness czy jazda na rowerze mają wielu fanów, którzy poświęcają swój wolny czas na aktywność w swoim stylu. Jednak musimy zdawać sobie sprawę z tego, że nawet amatorskie uprawianie sportów zwiększa ryzyko powstawania kontuzji oraz wypadków. Aby uchronić się przed ich konsekwencjami, warto pomyśleć o dodatkowym zabezpieczeniu.

Czy standardowe ubezpieczenie wystarczy?
Oczywiście, jeżeli jesteśmy ubezpieczeni w NFZ, czyli płacimy składki na ubezpieczenie zdrowotne, możemy korzystać z wizyt lekarskich, badań i zabiegów. Niestety, oczekiwanie na wolne terminy pozostawia wiele do życzenia.

Do dyspozycji mamy też polisy ubezpieczeniowe na życie oraz polisy NNW – od następstw nieszczęśliwych wypadków. Są one w stanie pokryć koszty związane z urazami czy wypadkami w trakcie uprawiania sportów, ale zwykle nie dają nam błyskawicznego dostępu do lekarzy i badań.

Jednak do wyboru mamy także bardziej rozbudowane pakiety, które skierowane są specjalnie do sportowców i pozwalają nam na uzyskanie znacznie szerszego zakresu ochrony. To właśnie z nimi możemy uprawiać sporty bezpieczniej.

Co obejmują pakiety medyczne dla sportowców?
Pakiety medyczne oferowane dla sportowców amatorów to specjalne produkty pozwalające na uzyskanie dostępu do szerokiej diagnostyki związanej z uprawianiem sportów. Niektóre z nich pozwalają nam również na szybszy dostęp do lekarzy, badań i zabiegów w razie problemów związanych z uprawianiem sportów.

W ramach pakietów znaleźć możemy różne usługi, dlatego najczęściej możemy dopasować je indywidualnie w zależności od swoich potrzeb. Możemy zdecydować się na pakiety obejmujące diagnostykę kardiologiczną, włączające specjalne testy sprawnościowe oraz badania krwi.

Poprzez skorzystanie z pakietu medycznego dla sportowców możemy wykonać badania EKG pozwalające na sprawdzenie pracy serca, próby wysiłkowe oceniające pracę serca podczas wysiłku, badania krwi, w tym morfologię, stężenie glukozy, lipidogram, kreatyninę, kinazę keratynową, poziom magnezu czy żelaza.

Podsumowując, jeżeli zależy ci na bezpiecznym uprawianiu sportów, warto sprawdzić pakiety medyczne dla sportowców. To się opłaca!

Zobacz również: www.gadmed.pl